لیست قیمت کابل مخابراتی

فروش مستقيم محصولات کابل مخابراتی در فروشگاه فني و تخصصی سيم و كابل ستایش ! کابل ها دارای سطح مقطع‌های مختلف، انواع عایق و کاربردهای متنوعی می‌باشند که هرکدام می‌توانند در شرایط خاصی مورد استفاده قرار گیرند؛ گروه تجهیزات برق ستایش کابل مفتخر است در كنار ارائه خدمات فنی و مهندسی، كليه محصولات كابل مخابرات را به صورت مستقیم و بی واسطه عرضه نموده و رسالت خود را در توسعه فرهنگ استفاده از کالای مرغوب و استاندارد به انجام رساند.

کابل مخابراتی

لیست قیمت کابل مخابراتی

نام محصولقیمت کلافقیمت قرقرهقیمت برش
کابل مخابراتی ۲x2x0.517.50018.00018.500
کابل مخابراتی ۴x2x0.528.50029.50030.500
کابل مخابراتی ۶x2x0.540.00041.00042.500
کابل مخابراتی ۱۰x2x0.560.50062.50064.500
کابل مخابراتی ۱۵x2x0.5-----87.00090.000
کابل مخابراتی ۱۶x2x0.5-----97.000100.000
کابل مخابراتی ۲۰x2x0.5-----110.000114.000
کابل مخابراتی ۲۵x2x0.5-----140.000144.000
کابل مخابراتی ۳۲x2x0.5-----176.000182.000

متراژ تمامی محصولات کابل‌مخابراتی به صورت حلقه‌های ۱۰۰ متری می‌باشد

این محصول شامل تخفیف میباشد

فرصت را از دست ندهید! محصولات کابل مخابراتی شامل تخفیف ویژه می‌شوند.. فقط در فروشگاه سیم و کابل ستایش؛ همین حالا با ما تماس بگیرید

کارشناسان ما آنلاین هستند

دریافت و بهره‌مندی از تخفیفات ویژه‌ی کابل مخابراتی ( کابل مخابراتی ) + لیست قیمت و تخفیفات دیگر محصولات و دیگر برندهای موجود در فروشگاه

اطلاع از لیست قیمت دیگر شرکت ها

برای آگاهی از لیست قیمت دیگر شرکت های فعال در زمینه تولید سیم و کابل بر روی لیست قیمت سیم و کابل کلیک نمایید.

برای دریافت راهنمایی و مشاوره رایگان جهت سفارش هر یک از محصولات کابل مخابراتی با ما در تماس باشید  ۰۲۱۳۳۹۱۰۱۷۴۰۹۱۲۷۷۹۶۸۵۲

کابل مخابراتی چیست

کابل مخابراتی یکی از دسته بندی های کابل های ارتباطی می باشد. این کابل ها یکی از مهمترین اجزای لازم برای برقراری ارتباط است. این کابل ها به دو دسته مسی و نوری تقسیم می شود.

کابل مخابراتی مسی

مغزی کابل‌مخابراتی مسی از جنس مس می باشد.

این دسته از کابل ها به دو صورت هوایی و زمینی مورد استفاده هستند. کابل های مخابراتی مسی هوایی دارای روکشی هستند تا از آنها در معرض نور خورشید محافظت کند.

کابل های زمینی دارای انعطاف بیشتری در برابر خم شدن دارند . این ویژگی آنها باعث می شود کاربری بیشتری در محیط های داخلی ساختمان داشته باشند.

کابل مخابراتی نوری

کابل های فیبر نوری شامل رشته هایی از جنس سیلیکا و پلاستیک هستند. مزیت این گونه از کابل ها انتقال سریعتر اطلاعات می باشد.

این گونه کابل ها به دو دسته کلی تقسیم می شوند:

کابل فیبر نوری بیرونی : همانطور که از اسمشان معلوم است اینگونه کابل ها کاربری عمدشان در خارج از ساختمان می باشد. این کابل ها در مقابل عوامل مخرب بیرونی مقاومت بیشتری دارند.

کابل های فیبر نوری درون ساختمان: کاربرد اصلی این گونه کابل ها در داخل ساختمان ها می باشد. به همین دلیل فاقد روکش هستند و این خود باعث افزایش ایمنی محیط می شود،زیرا این روکش ها دارای مواد سمی هستند که خطرناک است.

جنس اکثر این کابل ها به گونه ای است تا در برابر عواملی مانند آتش سوزی مقاومت بالایی از خود نشان بدهند.

کابل های مخابراتی به صورت کلی در انواع زمینی، هوایی، ژله فیلد خاکی و کانالی و همچنین به صورت مهاردار تولید می‌شوند که قیمت هر کدام از این کابل ها بسته به تعداد زوج سیم های استفاده شده در ساختمان کابل می تواند متفاوت باشد و همچنین قیمت محصولات مسی وابستگی مستقیمی به بهای جهانی مس دارد.

ویژگی کابل مخابراتی زمینی

کابل‌مخابراتی که با نام کابل های تلفن شناسایی می شوند و بسیاری از مشتریان این کابل ها را با این نام می شناسند، با عایق مشکی و طوسی تولید می شوند که کابل های مخابراتی با عایق مشکی به کابل های زمینی معروفند.
اگر بخواهیم کابل های طوسی مخابراتی که به کابل های هوایی شهرت دارند را به لحاظ قیمتی با کابل های مشکی یا زمینی مقایسه کنیم، قیمت کابل های مشکی به دلیل استفاده از عایق پلی اتیلن کراسلینک در ساختمان آنها که از کابل در برابر اشعه خورشید محافظت می کند بیشتر است.
همچنین عامل تفاوت قیمت دیگری این کابل ها استفاده از آنها در پروژه‌های مخابراتی می باشد که لازم است مشتریان برای خرید این محصولات در مرحله اول به تعداد مشترکین تلفن ثابت خود که قرار است به کابل ها متصل شوند توجه کرده و در مرحله دوم به محلی که کابل در آن مورد استفاده قرار می گیرد توجه نمایند تا از این طریق بتوانند کابل‌مخابراتی مناسب را انتخاب نمایند.

خرید کابل مخابراتی هوایی

برای خرید کابل هوایی باید موارد زیر را در نظر بگیرید.

وزن همواره نمی تواند معیار مناسبی برای خرید کابل هوایی باشد و همچنین نباید تنها به قیمت کابل هوایی توجه کرد، چراکه هنوز فروشگاه هایی هستند که کابل تقلبی را به اسم کابل اصلی می فروشند آن هم با فریب قیمت کابل اصلی بهترین راه برای خرید هوایی اگر قصد خرید کابل اصل و باکیفیت را دارید اعتبار و سابقه تولید کننده و فروشنده سیم و کابل و اینکه این شرکت تولید کننده چه میزان از استاندارد ها را رعایت می کند بسیار مهم تر است.

فعلا بهترین تولید کننده کابل هوایی خراسان است. قیمت کابل هوایی خراسان افشارنژاد هم مناسب و هم با کیفیت است. شما عزیزان برای آگاهی از قیمت کابل هوایی خراسان یا خرید کابل هوایی خراسان به بخش لیست قیمت وارد شده و روی لیست قیمت سیم و کابل خراسان افشارنژاد کلیک کنید

برای دریافت راهنمایی و مشاوره رایگان جهت سفارش هر یک از محصولات کابل مخابراتی با ما در تماس باشید  ۰۲۱۳۳۹۲۳۱۶۷ – ۰۹۱۲۷۷۹۶۸۵۲

رنگ بندی کابل مخابراتی

این دسته از کابل ها دارای ۵ طیف رنگی اصلی و ۵ طیف رنگی فرعی هستند.

۵ دسته اصلی شامل:

  1. سفید
  2. قرمز
  3. مشکی
  4. زرد
  5. بنفش

۵ دسته فرعی شامل:

  1. آبی
  2. نارنجی
  3. سبز
  4. قهوه ای
  5. طوسی

هر کدام از ۵ رنگ اصلی باید با یک رنگ فرعی ترکیب شود که در انتها ۲۵ زوج سیم می توان تهیه کرد.

کابل های فضای باز همان کابل های مشکی می باشند که دارای استحکام بیشتری هستند و به واسطه جنس روکششان در مقابل نور خورشید و باد و باران مقاومت بیشتری دارند و از طرفی بواسطه انعطاف کمی که دارند در فاصله بین پست ها تا منازل افتادگی کمتری را در طول مسیر دارند این کابل ها در بازار مصطلح به کابل زمینی هستند.

ولی در مقابل کابل های طوسی برای داخلی ساختمان تولید می شوند این کابل ها با سهولت بیشتر در مسیر ها یا خمش های کنار دیوار کشیده می شوند. در صورتی که از کابل های طوسی در معرض نور خورشید استفاده شود دچار پوسیدگی می شوند این کابل در اصطلاح کابل هوایی خوانده می شوند.

کابل مخابراتی هوایی

از آنجا که کابلهای هوایی کاملاً عایق بندی شده اند ، در هنگام لمس آنها خطر برق گرفتگی وجود ندارد و نصب آنها با عایق بر روی ستونها و تیرها ضرورتی ندارد . یک مزیت دیگر این است که به همین دلیل نسبت به خطوط هوایی به حق تقدم کمتری نیاز دارند.

می توان آنها را به صورت کابل های محافظ طراحی کردبرای اهداف مخابراتی در صورت افتادن کابل ، اگر عایق آن آسیب نبیند ، ممکن است همچنان کار کند.
از آنجا که کابلهای هوایی روی ستونها یا تیرها نصب می شوند ، نصب آنها ممکن است ارزانتر از کابلهای زیرزمینی باشد ، زیرا برای حفاری کاری لازم نیست ، که در مناطق سنگلاخی می تواند بسیار گران باشد. این کابل دارای روکشی ضخیم است که از سیم ها در برابر باران و نور خورشید محافظت می کند.
کابل‌مخابراتی هوایی انعطاف پذیری کمی دارد و معمولا رنگ آن مشکی می باشد اما کابل‌مخابراتی زمینی رنگ طوسی دارند.
در محیط داخلی ساختمان ها استفاده می شوند و انعطاف پذیر تر از کابل های هوایی هستند.

کابل مخابراتی تک زوج

به زبان ساده ، اترنت تک جفت یک پیکربندی کابل است که از یک جفت سیم (یا رسانا) برای انتقال داده با سرعت حداکثر ۱۰ مگابیت بر ثانیه (به طور بالقوه تا ۱ گیگابیت بر ثانیه در آینده) استفاده می کند.

این کابل کشی تک جفت برای کاربران صنعتی طراحی شده است و می تواند تا ۵۲ وات برق dc را پشتیبانی کند و طیف وسیعی از دستگاه ها را که هم به برق و هم به داده احتیاج دارند در مسافت تا ۱۰۰۰ متر پوشش دهد.
اترنت تک جفت همچنین انرژی قابل اطمینان (در مقابل بی سیم) به سنسورهایی که در یک مکان فیزیکی ثابت هستند و ممکن است منبع تغذیه خود را نداشته باشند ، فراهم می کند.
از اترنت تک جفت در استاندارد با عنوان “جفت پیچ خورده” نیز یاد می شود. این نامگذاری به این واقعیت اشاره دارد که یک جفت منفرد متشکل از یک جفت رسانای متعادل است که هر کدام سیگنال متفاوتی را حمل می کنند.

استاندارد کابل مخابراتی


ANSI / TIA-568 مجموعه ای از استاندارد های ارتباطات از راه دور است که توسط انجمن صنعت ارتباطات (TIA) تصویب شده است. این استاندارد آدرس دهی کابل کشی ساختمان تجاری برای محصولات و خدمات مخابراتی است.
از سال ۲۰۱۷ ، این استاندارد در نسخه D قرار دارد و جایگزین نسخه ۲۰۰۹ C ، نسخه ۲۰۰۱ B ، نسخه ۱۹۹۵ ، و نسخه اولیه ۱۹۹۱ می شود که اکنون منسوخ شده اند.
شاید بهترین ویژگی های شناخته شده ANSI / TIA-568 تعیین پین / جفت برای هشت هادی کابل کشی جفت تابیده متعادل ۱۰۰ اهمی باشد. این وظایف T568A و T568B نامگذاری شده اند.

برندهای دیگر سیم و کابل

سفارش مستقيم محصولات سيم و كابل پرتو «پرتو الکتریک»به صورت مستقیم و بدون واسطه + بررسی تخصصی سایزهای مختلف به همراه لیست قیمت روز

سفارش مستقيم محصولات سيم و كابل ماهان «ماهان کابل» به صورت مستقیم و بدون واسطه + بررسی تخصصی سایزهای مختلف به همراه لیست قیمت روز

سفارش مستقيم محصولات سيم و كابل خراسان افشار نژاد به صورت مستقیم و بدون واسطه + بررسی تخصصی سایزهای مختلف به همراه لیست قیمت روز

برای دریافت راهنمایی و مشاوره رایگان جهت سفارش هر یک از محصولات کابل مخابراتی با ما در تماس باشید  ۰۲۱۳۳۹۲۳۱۶۷ – ۰۹۱۲۷۷۹۶۸۵۲