">کابل مخابراتی چیست و چگونه از آن استفاده می شود؟ | سیم کابل ستایش

فهرست مطالب

شاید تا به امروز برای شما نیز این سوال پیش آمده باشد که کابل مخابراتی چیست؟
کابل های مخابراتی نوعی ابزار هستند که برای برقراری ارتباطات از آن ها استفاده می شود. در طول تاریخ کابل های مخابراتی با پیشرفت های بسیار زیادی همراه بوده اند. اما بهتر است به جای آنکه بدانید
کابل مخابراتی چیست، با چگونگی کارکرد انواع آن، آشنا شوید. کابل های مخابراتی در دو نوع مسی و نوری تولید می شوند و برای استفاده به روشهای هوایی و زمینی آن ها را به کار می گیرند. در ادامه این مطلب در مورد اینکه  ویژگی های کابل مخابراتی چیست و همچنین کارکرد انواع این کابل ها توضیحاتی را خدمت شما بیان می نماییم.

انواع کابل مخابراتی - 2
4.7/5

انواع کابل مخابراتی چیست؟

همانطور که اشاره کردیم کابل های مخابراتی در دو نوع مسی و نوری تولید می شوند.  کابل مخابراتی مسی همانطور که از اسم آن پیداست دارای مغزی های از جنس مس می باشد. این کابل ها به دو شیوه هوایی و زمینی مورد استفاده قرار می گیرد.

اگر کابل های مسی به صورت هوایی مورد استفاده قرار بگیرند با توجه به اینکه در معرض نور خورشید و یا بارندگی قرار دارند، بر روی آنها یک روکش قرار می گیرد تا مقاومت کابل را بالاتر برده و طول عمر این کابل ها افزایش پیدا کند.

البته استفاده از این روکش برای فضاهای درونی ساختمان ها توصیه نمی شود چرا که استفاده از آن موجب کاهش انعطاف پذیری کابل میشود.

این مدل از کابل های مخابراتی فقط در رنگ مشکی تولید می شوند. 

شیوه زمینی استفاده از این کابل ها نیز برای محیط های داخلی بهتر است زیرا در این شیوه کابل ها خاصیت خمش بیشتری دارند. نوع دیگری از کابل های مخابراتی، کابل فیبر نوری است.

کابل های نوری از جنس سیلیکا هستند و این قابلیت را دارند که داده ها و اطلاعات را در زمان کوتاهی انتقال دهند.کابل های نوری بیرونی، نوعی از این کابل های فیبر نوری هستند که برای محیط های باز استفاده می شوند و دارای مقاومت مناسبی در برابر حرارت و رطوبت زیاد می باشند. البته امروز با رشد تکنولوژی با وجود مقاومت بالای این کابل ها، وزن آن ها بسیار کم است.

از کابل های بیرونی می توان در مسیرهای هوایی، زمینی و دریایی استفاده کرد. نوع دیگر کابل های نوری، کابل های درون ساختمان هستند که مشخصاً برای فضاهای مسقف و داخلی که محدودیت دارند مورد استفاده واقع می شوند. 

این مدل از کابل های نوری، از انعطاف پذیری مناسبی برخوردار می باشند و فاقد روکش بوده و مواد سمی و هالوژن ها نیز در آن ها وجود ندارد که این مورد باعث می شود، ایمنی محیط اطراف آن ها تامین شود. در این نوع از کابل ها نیز برای جلوگیری از آتش سوزی و از بین نرفتن اطلاعات از مواد اولیه ضد آتش استفاده می شود. 

تعداد زوج های کابل مخابراتی چیست

حال می خواهیم درباره این موضوع که تعداد زوج های کابل مخابراتی چیست ، نکاتی را برای شما بیان نماییم. کابل های مخابراتی به وسیله زوج سیم های مختلفی تولید و ساخته می شوند. مثلاً سیم های تلفن تک زوجی که به عنوان سیم رانژه نیز از آن ها نام برده می شود، در ترمینال کروز برای ارتباط دادن پورت های مختلف به کار گرفته می شود. کابل های دو زوجی نیز ارتباط بین تلفن و پریز را برقرار می کنند. در حقیقت  کابل های مخابراتی را بر حسب نیاز در تعداد زوج مختلف می‌توان در بازار خریداری نمود،  اما نکته‌ای که وجود دارد این است که باید به رنگ بندی آنها دقت شود و بر اساس آن خرید کابل انجام گیرد. رنگ بندی کابل های مخابراتی در دو دسته رنگ اصلی و فرعی می باشد.

انواع کابل مخابراتی

همه چیز درباره کابل مخابراتی

۰ تا ۱۰۰ کابل مخابراتی

بهترین راه خرید کابل مخابراتی چیست

مطمئناً با توضیحاتی که در این مطلب به آنها اشاره شد، اگر قصد خرید کابل مخابراتی را داشته باشید به دنبال آن هستید که بدانید بهترین راه خرید کابل مخابراتی چیست؟
 بهترین راهی که می توان برای خرید کابل مخابراتی
  معرفی کرد، مراجعه به افراد متخصص و قابل اعتماد در این زمینه است. نگران نباشید، ما کار را برای شما آسان تر کرده ایم. شما می توانید با مراجعه به فروشگاه ما مناسب ترین کابل مخابراتی مورد نیاز خودتان را خریداری کرده  و از آن استفاده نمایید. مطمئن باشید هیچ گاه از خرید محصولات ما پشیمان نخواهید شد.

 

برای خرید انواع سیم و کابل با ما تماس بگیرید.

 

 

با فروشگاه سیم و کابل ستایش، لذت خرید اینترنی مطمئن را تجربه کنید.

 

 

 

تلفن تماس : ۳۳۹۲۳۱۶۷۰۲۱

تلفن همراه : ۰۹۱۲۷۷۹۶۸۵۲ – ۰۹۳۵۱۰۶۰۱۳۲

خرید سیم و کابل

مقاله کابل مخابراتی چیست را به اشتراک بزارید
همچنین در صورت داشتن هرگونه سوال، پرسش خود را کامنت کنید.
کارشناسان سیم و کابل ستایش در اسرع وقت پاسخگو شما خواهند بود.

Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram

کارشناسان سیم و کابل ستایش مقالات دیگری در زمینه‌های زیر برای شما آماده کرده‌اند.

حتما مطالعه کنید.

نیاز به کمک دارید؟ پیام دهید