"> کابل مخابراتی چیست و چه کاربردی دارد؟ | خرید کابل مخابراتی | فروش ویژه

کابل مخابراتی

کابل مخابراتی

امروزه بر کسی اهمیت مخابرات و ارتباطات پوشیده نیست. در واقع وقتی تلگراف به عنوان اولین ارتباط راه دور سیمی، پا به عرصه جهان گذاشت، توانست تغییرات عمده ای را در این دنیا ایجاد کند. تغییراتی که حتی در نتایج جنگ ها تاثیر گذار بود. این ارتباط های اولیه کم کم زمینه را برای ایجاد یک انقلاب عظیم به نام اینترنت آماده کردند. اما بحث اصلی اینجاست که بعد از گذشت این همه سال از اولین ارتباط کابلی و ایجاد انواع راه های بی سیم آیا هنوز ما به کابل مخابراتی نیاز داریم؟

وقتی به دور و اطراف خودمان نگاه می کنیم و می بینیم هنوز انواع کابل مخابراتی در اطراف ما وجود دارد بنابراین به نوعی این پاسخ به ذهن ما می رسد که حتما نیاز داریم.

در این مقاله می‌خواهیم بررسی کنیم که چه نیازی به کابل مخابراتی وجود دارد.

انواع سیم و کابل
4.7/5

کابل مخابراتی یکی از پر فروش ترین انواع سیم و کابل ها می باشد.

کابل مخابراتی وظیفه انتقال اطلاعات و دیتا را از نقطه ای به نقطه ی دیگر دارد.

این همان وظیفه ای است که کانال های بی سیم نیز بر عهده دارند.

بنابراین ظاهرا با توجه به عدم استفاده از کابل مخابراتی در شبکه های بی سیم، به تدریج از رده خارج شود.

اما این اتفاق به این زودی های رخ نخواهد داد و اگر واقع بینانه تر بگوییم، هیچگاه این اتفاق نخواهد افتاد.

اهمیت کابل مخابراتی

به چند دلیل می توان گفت که کانال های بی سیم هیچگاه نمی توانند جایگاه کابل مخابراتی را تضعیف کنند. اولا این که یک کابل مخابراتی همیشه ارتباط را برقرار می کند و دنبال هیچ پروتکل خاص و عجیب و غریب نیست.

اما کانال های بی سیم همواره یک سری معضلات خاص با خود دارند.

از جمله تداخلات فرکانسی و حتی تعویض این فرکانس ها و …

در بیان بهتر شما با استفاده از کابل مخابراتی دیگر خیال خودتان را از بخش انتقال راحت می کنید اما در کانال های بی سیم بحث انتقال خود یک بخش کاملا مجزا و مهم را ایجاد می کند.

بجز این مورد امنیت همیشه حرف اول را در دنیای ارتباطات می زند. یک کابل مخابراتی دو حالت دارد، یا وصل است و یا قطع. به سختی کسی می تواند از این انتقال شنود داشته باشد.

علتش هم کاملا روشن است. چون کابل مخابراتی یک انتقال فیزیکی است اما یک انتقال بی سیم همواره در معرض خطر تخریب امنیتی قرار دارد.

کابل مخابراتی، همیشه وصل

ما در این مطلب به هیچ روی نمی خواهیم برای تعریف کابل مخابراتی، شبکه های بی سیم را تخریب کنیم. مسلما این شبکه ها کارایی خود را به خوبی دارند اما هر چیزی در این دنیا نقطه ضعفی دارد. دنیای شبکه های بی سیم نیز به طبع نقطه ضعف هایی دارد که کابل مخابراتی وظیفه برقراری آن را دارد.

شما در یک شبکه بی سیم باید برای روشن بودن شبکه انتقال هزینه صرف کنید.

در واقع یک فرستنده و یک گیرنده همیشه باید شبکه انتقال شما را فعال نگه دارند.

اما کابل مخابراتی زمانی فعال می شود که در آن اطلاعاتی در جریان باشد و به هیچ فرستنده و گیرنده ای احتیاج ندارد.

همین عدم احتیاج این کابل ها، هزینه انتقال را بسیار کم می کند. از این روست که در ساختمان ها همیشه کابل مخابراتی به عنوان بیس اصلی انتقال مورد استفاده قرار می گیرد.

اما انتقال دیتا تنها در ساختمان ها بر عهده کابل نیست. بلکه زیر ساخت اصلی کشورها عموما برا اساس همین کابل های مخابراتی در انواع مختلف می باشد.

هیچ کشوری دوست ندارد به خاطر بدی آب و هوا انتقال های اصلی و حیاتی آن قطع شود و یا هیچ مسئولی دلش نمی خواهد مهمترین پیام ها و حساس ترین دیتاهای مملکتی در خطر یک درصدی شنود قرار بگیرد.

از طرف دیگر گرچه شبکه های بیسیم توانستند تنوع گسترده در خدمات داشته باشند و درصد بالایی از جمعیت را تحت پوشش خود قرار بدهند.

اما همواره مسئله پهنای باند و تقسیم آن بین جمعیت یک چیزی شبیه به دادگاه و قضاوت می باشد.

اما کابل مخابراتی یک پهنای باند اختصاصی می تواند برای ما فراهم می آورد. در واقع این پهنای باند کاملا مشخص و اختصاصی است.

البته برای این مشخص و اختصاصی بودن بهای سنگینی نیز پرداخت می شود، زیرا شبکه های بی سیم می توانند با افزایش دانش و تغییر در تکنولوژی مورد استفاده خدمات خود را قدرت ببخشند اما برای تغییر در قدرت انتقال یک کابل مخابراتی، باید به طور کلی آن را عوض کرد.

اما یک نوع کابل مخابراتی با عنوان فیبر نوری تا حدود قابل قبولی این مشکل را حل کرده است و خطر انقراض آن را سال ها به تعویق انداخته است.

خرید کابل مخابراتی

در هنگام خرید کابل مخابراتی توصیه ما این است که به نمایندگی های مورد اعتماد و معتبر و مشورت با افراد متخصص در این حوزه مراجعه کنید. به این دلیل که سیم افشان انواع مختلفی دارد که هر یک مناسب و متناسب کاری طراحی و ساخته شده اند و انتخاب نادرست آن می تواند هزینه های زیادی را در بر داشته باشد.

انتخاب کابل مخابراتی مرغوب یکی از مهمترین بخش‌های کار است که کمتر رعایت می‌شود، اگر این موضوع به درستی رعایت شود انتظار شما به خوبی محقق می شود.

برای خرید در ایران را می توان یک راه ساده و راحتی وجود دارد که نیازی به مراجعه فیزیکی نیست، برای این کار می توان با مراجعه به فروشگاه های اینترنتی در فضای وب آن را سفارش و درب منزل تحویل گرفت.

پیشنهاد ما به شما این است که حتما قبل از خرید با کارشناسان سیم و کابل ستایش تماس بگیرید و اطلاعات لازم را به دست آورید.

با اطلاعات خرید کنید تا هیچگاه پشیمان نشوید.

 

برای خرید انواع سیم و کابل با ما تماس بگیرید.

 

 

با فروشگاه سیم و کابل ستایش، لذت خرید اینترنی مطمئن را تجربه کنید.

 

 

 

تلفن تماس : ۳۳۹۲۳۱۶۷۰۲۱

تلفن همراه : ۰۹۱۲۷۷۹۶۸۵۲ – ۰۹۳۵۱۰۶۰۱۳۲

خرید سیم و کابل

مقاله کابل مخابراتی را به اشتراک بزارید
همچنین در صورت داشتن هرگونه سوال، پرسش خود را کامنت کنید.
کارشناسان سیم و کابل ستایش در اسرع وقت پاسخگو شما خواهند بود.

Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram

کارشناسان سیم و کابل ستایش مقالات دیگری در زمینه‌های زیر برای شما آماده کرده‌اند.

حتما مطالعه کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیاز به کمک دارید؟ پیام دهید