لیست قیمت سیم و کابل

سیم خراسان افشار نژاد - خراسان افشار نژاد | سیم و کابل خراسان افشار نژاد

برای دیدن لیست قیمت سیم و کابل خراسان افشارنژاد گزینه مشاهده لیست قیمت را کلیک نمایید.

سیم البرز الکتریک نور - البرز الکتریک نور | سیم و کابل البرز الکتریک نور

برای دیدن لیست قیمت سیم و کابل البرز الکتریک نور گزینه مشاهده لیست قیمت را کلیک نمایید.

سیم ماهان - کابل ماهان | سیم و کابل ماهان

برای دیدن لیست قیمت سیم و کابل ماهان گزینه مشاهده لیست قیمت را کلیک نمایید.

سیم پرتو - کابل پرتو | سیم و کابل پرتو

برای دیدن لیست قیمت سیم و کابل پرتو گزینه مشاهده لیست قیمت را کلیک نمایید.

سیم معان - کابل مغان | سیم و کابل مغان

برای دیدن لیست قیمت سیم و کابل مغان گزینه مشاهده لیست قیمت را کلیک نمایید.

Alborz Pejvak Cable And Wire

برای دیدن لیست قیمت سیم و کابل البرز پژواک گزینه مشاهده لیست قیمت را کلیک نمایید.

توضیحات محصولات سیم و کابل

سیم برق ساختمانی و کابل برق صنعتی

از مهم ترین ویژگی های تجهیزات برقی ساختمانی می توان به سیم و کابل برق اشاره کرد که مسیرهای عبور جریان الکتریکی در آن می باشند. که اساس و پایه ساختمان سازی نیز محسوب می شوند بنابراین باید در انتخاب این محصولات نهایت دقت را به کار برد و از سیم و کابل هایی استفاده کرد که هم هادی خوبی برای جریان برق باشند و هم روکش عایق آنها به گونه ای درست از آسیب رسیدن به مغزی سیم ها و کابل ها جلوگیری کند و همچنین خطرات ناشی از خروج جریان برق از هادی را خنثی نماید.

در حال حاضر در حوضه برق بخش عظیمی از توزیع انرژی الکتریکی ، به ویژه در صنعت فشار ضعیف بوسیله کابل ها انجام می‌گیرد. البته برای انتقال انرژی الکتریکی فشار متوسط و قوی نیز در برخی موارد از کابل های مخصوص استفاده می‌شود. کاربرد کابل برق در تاسیسات الکتریکی بسیار وسیع است. در تعریف کابل می توان گفت هر نوع هادی که بتواند جریان برق را از داخل خود عبور دهد و دارای عایق باشد ، به طوری که ولتاژ روی سطح عایق نسبت به زمین صفر و درروی سطح سیم نسبت به زمین دارای ولتاژ فازی باشد، کابل نامیده می شود. کابل ها نیز مانند سیم ها دارای هادی می باشند که اغلب از جنس مس و یا آلومینیوم است.

سیم برق

سیم های برق ساختمانی برای مکان های که ولتاژ آن ها تا ۲۲۰ ولت میباشد استفاده می شود. این مدل سیم ها نسبت به سیم های مفتولی مقاومت کمتری دارد زیرا سطح مقطع بیشتری دارد. سیم برق دارای تنوع بالایی در سایز می باشد و شامل سایز ۱ تا ۳۰۰ میلیمتر است و شما می توانید در زمان خرید یکی از این اندازه ها را انتخاب کنید. سیم برق نسبت به سیم مفتولی دارای هزینه تولید بیشتری است و در ساختمان داخلی آن مس آنیل شده با خلوص بالا به کار رفته است.

هادی به کار رفته در سیم برق سطحی کاملا شفاف و براق دارد و دارای انعطاف پذیری بالایی می باشد یعنی در اثر خم و راست شدن سیم رشته های هادی نمی شکند زیرا در ساختمان داخلی این نوع از سیم ها تعداد زیادی سیم مسی نازک به هم تابیده شده وجود دارد و به دلیل داشتن انعطاف بالا در سیم کشی ساختمان بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. البته  شرکت های  سیم های خود را به پنج دسته مختلف با کاربری های متنوع تقسيم کرده است شامل انواع سيم های ساختمانی و ارت، سيم های اتوموبيلی، سيم سخت هوايی، سيم رانژه و سيم تخت بدون روکش می باشد که از هرکدام از آنها برای مصارف مختلف استفاده می شود البته سیم برق بیشترین کاربرد را در صنایع مختلف و استفاده های خانگی دارد.

انواع سیم برق

 • سیم برق مفتولی
سیم برق مفتولی به صورت یک لایه مسی یا یک نوار رشته ای است. که به نوع خشک نیز معروف بوده و به دلیل قابلیت فرم دهی داخل تابلو های برق کاربرد دارد. استفاده از این نوع مفتولی در جاهایی که نیاز به نصب دائم و حرکت ندارند مناسب است و این نوع از سیمها در اکثر مواقع به وسایل اضافی مثل سرسیمها برای اتصال احتیاج ندارند ولی احتمال شکسته شدن آنها در اثر جابجایی و حرکت زیاد وجود دارد. هادی در آنها از مس استاندارد شده با پوششی از پی .وی.سی ساخته شده است.
 
 • سیم برق افشان

سیم افشان از تعداد زیادی رشته های نازک مسی که به هم تابیده شده تشکیل شده است که به سیم های نرم و ضخیم معروفند و دارای انعطاف پذیری بلا می‌باشند که در سیمکشی ساختمان کاربرد دارند. ساختمان این نوع سیم ها مانند سیمهای مفتولی و نیمه افشان است و قابلیت انعطاف آنها نسبت به نوع نیمه افشان بیشتر است. اگر برای شرکت یا ساختمان خود به دنبال بهترین سیم افشان میگردید، باید مشخصات سیم‌های مختلف را با هم مقایسه کنید تا بهتر ین مورد را با متناسب نیاز خود خریداری نمایید و البته در هنگام خرید سیم برق، باید مراقب سیم‌های تقلبی نیز باشید.روکش غیر استاندارد را به راحتی و بدون دیدن ظاهر نمیشود تشخیص داد اما باید

گفت که روکش غیر استاندارد بسیار خطرناک است و میتواند با اندک گرم شدن، آتش بگیرد. تعداد رشته های سیم افشان، و قطر هر یک از رشته ها نیز میتواند معیاری برای تقلبی بودن و اصل بودن آن باشد. سیم افشان خراسان، بهترین مارک سیم افشان موجود در بازار است و البته گرانترین مارک هم هست. شما برای خرید سیم و کابل، میتوانید از برندهای دیگر نظیر راد افشان سحر، البرز و سیم و کابل تک غرب، استفاده کنید. تمامی این برندها استاندارد هستند و در کاربردهای مورد تایید کارخانه، نظیر کاربردهای ساختمانی، قابل استفاده هستند.

 • سیم نیمه افشان

این سیم برق بین سیمهای مفتولی و افشان است که تعداد رشته های آن از نوع افشان کمتر است و کاربرد آن مشابه سیمهای مفتولی است. فقط درمواردی که نیاز به انعطاف بیشتر نسبت به سیمهای مفتولی است، از این مدل استفاده می شود.

کابل برق

ساختمان و اجزای تشکیل دهنده ی کابل های مخابراتی کاملا با کابل های مورد استفاده در صنعت برق فشار قوی و فشار ضعیف تفاوت دارند اما به طور کلی کابل ها همواره از دو قسمت اصلی هادی و عایق تشکیل شده اند. تفاوت قیمت کابل و انواع کابل ها ناشی از کاربرد آنهاست یعنی نوع کارشان موجب می شود که جنس، شکل، سطح مقطع و تعداد هادی ها و عایق ها با یکدیگر تفاوت داشته باشند. معمولا هادی ها از نظر شکل سطح مقطع به دو شکل گرد و مثلثی وجود دارند که از حرف اختصاری r برای نشان دادن هادی با سطح مقطع گرد و از حرف s برای نشان دادن هادی با سطح مقطع مثلثی استفاده می شود. هادی مورد استفاده در سیم و کابل برق می تواند به صورت مفتولی ، رشته ای ، انعطاف پذیر و خیلی انعطاف پذیر باشد انتخاب مقدار انعطاف پذیری سیم و کابل برق به شرایط الکتریکی ، مقدار انعطاف پذیری مورد نیاز، نحوه اتصال سیستم و شرایط نصب بستگی دارد.

مثلا کابل هایی با هادی مفتولی برای محل هایی که نیاز به حرکت زیاد نیست استفاده می شود زیرا احتمال شکسته شدن این سیم و کابل ها وجود دارد.

کابل هایی با هادی انعطاف پذیر برای محل هایی که احتمال لرزش در سیستم وجود دارد و یا نیاز به خمش شعاعی بیشتر داریم استفاده می شود.

از سیم و کابل های خیلی انعطاف پذیر در جاهایی که نیاز به جابجایی زیاد یا خمش بالا باشد استفاده می شود مثل کابل های جوشکاری      

برای عایق کردن کابل های الکتریکی بسته به ولتاژ هادی کابل از عایق های مختلفی استفاده می شود مثلا کاغذهای آغشته به روغن مخصوص ، مواد پلاستیکی یا عایق از جنس پلی اتیلن که به نام xlpe معروف است.

انواع کابل برق

 • کابل جفتی به هم تابیده

این نوع کابل در اصل دو کابل است که به هم تابیده شده‌اند. به هم تابیدن آن‌ها باعث اجتناب از نویز تولید شده توسط کوپلینگ مغناطیسی می‌شود؛ بنابراین کابل جفتی خراسان برای انتقال سیگنال عالی‌ است و عموما در ارتباط راه دور و ارتباطات داده‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد. 

 • کابل چند رشته

این نوع کابل دارای دو یا چند رسانا است که با عایق‌های جداگانه از هم جدا شده‌اند. هدف آن حفظ یکپارچگی سیگنال به وسیله‌ی کاهش نویز و تداخل است. کاربرد کابل چند رشته خراسان در کامپیوترها، ارتباطات، صدا، کنترل و انتقال داده است.

 • کابل‌ کواکسیال

این نوع کابل از یک رسانای مفتولی داخلی تشکیل می‌شود که توسط رسانای فویل بیرونی احاطه شده و با یک لایه‌ی عایق محافظت می‌شود. دو رسانا به وسیله‌ی یک دی‌الکتریک عایق از هم جدا می‌شوند. کابل‌ کواکسیال خراسان اغلب در تلویزیون کابلی مورد استفاده

قرار می‌گیرند. به این کابل نامتوازن می‌گویند؛ چون سیگنال دو رسانای داخل آن یکسان نیست که منجر به ایجاد تداخل شده اما عملکرد آن پایدارتر از کابل جفتی به هم تابیده است.

 • کابل فیبر نوری

این نوع کابل سیگنال‌ها را توسط دسته‌ای از رشته‌های خالص شیشه‌ای انتقال می‌دهد در واقع کابل فیبر نوری خراسان در مقایسه با کابل‌های فلزی دارای پهنای باند بزرگتری هستند؛ بدین معنا که داده‌های بیشتری را حمل می‌کنند. و تداخل کمتری در این نوع کابل ها ایجاد می‌شود. با این‌ که کابل فیبر نوری خراسان دارای قیمت بالایی هستند، اما همین دو دلیل باعث افزایش روزافزون استفاده از این کابل‌ها به جای کابل‌های مسی شده است.

برای دریافت راهنمایی و مشاوره رایگان جهت سفارش هر یک از محصولات سیم و کابل با ما در تماس باشید  ۰۲۱۳۳۹۱۰۶۶۳۰۹۱۲۷۷۹۶۸۵۲

بهترین برند سیم و کابل ایرانی کدام است

انتخاب و خرید سیم و کابل استاندارد و با کیفیت که در تولید آن تمام استانداردهای تولید سیم و کابل رعایت شده باشد کار تخصصی بوده و نیاز به آموزش و یادگیری دارد.در این مقاله اسامی چند مورد از شرکت های برتر تولید کننده سیم و کابل استاندارد و نحوه انتخاب سیم و کابل مرغوب مورد بررسی قرار گرفته است.

امروزه تولید سیم و کابل برق یکی از مطلوب ترین صنایع از نظر اقتصادی شناخته می شود . افزایش فزاینده تجهیزات الکتریکی در زندگی رومزه باعث رشد اقتصادی این شاخه از تولید در کل دنیا می باشد.

سیم و کابل و انتخاب درست آن، یکی از مهم ترین و در بعضی موارد تخصصی ترین کارهاست. سطح مقطع سیم و
کابل، با توجه به آمپر مصرفی، حداکثر و حداقل دمای محیط، محل نصب که ثابت باشد یا متحرک (مفتولی نصب ثابت
یا افشان انعطاف پذیر) و طول مسیر تعیین می شود.

سیم و کابل ایران

سیم و کابل ستایش ( ستایش کابل )

شرکت های فعال در صنعت سیم و کابل در هردو زمینه فروش سیم و کابل و نیز ساختار به صورت چشمگیری شکوفا شده اند .

نوع محصولات اساسی ترین عامل معروفیت جهانی شرکت های تولیدی سیم و کابل است .

در فهرست زیر نام ۱۰ تولید کننده جهانی برتر سال ۲۰۱۸-۲۰۱۷ در زمینه سیم و کابل آمده است .

سیم و کابل البرز

سیم و کابل البرز از سال ۱۳۸۳ در زمینه تولید سیم و کابل شروع به فعالیت کرد و توانسته تا کنون با یاری خداوند فعالیت خود را پیوسته ادامه دهد. البرز الکتریک نور فعالیت  خود را ابتدا با تولید  سیم افشان  آغاز و پس از آن با گذشت مدت کوتاهی توانست با تولید انواع کابلها ی(افشان ، نیمه افشان ، مفتول ، شیلدار ، کواکسیال )  محصولاتش  را افزایش داده که تولیدات سیم و کابل البرز اکنون به بیش از ۱۰۵ نوع  محصول رسیده است. روند تولیدات این مجموعه تولیدی سیم و کابل پیشرفت چشمگیری داشته  و مورد توجه و استقبال بیشتر مشتریان محترم قرارگرفته است . در طی این ده سال هر روز البرز الکتریک نور توانسته درخشان تر از قبل عمل نموده  و در همان ابتدا باهمت متخصصان مجرب این حوزه و با اتکا به عزم و اراده ملی در  راستای خودکفایی  اقدام نموده و با اخذ نشان استاندارد ملی ایران از موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی گام تازه ای را برای شکوفایی در صنعت سیم و کابل ایران عزیز بر داشته ایم.

ساختمان و اجزای تشکیل دهنده ی کابل های مخابراتی کاملا با کابل های مورد استفاده در صنعت برق فشار قوی و فشار ضعیف تفاوت دارند اما به طور کلی کابل ها همواره از دو قسمت اصلی هادی و عایق تشکیل شده اند. تفاوت قیمت کابل و انواع کابل ها ناشی از کاربرد آنهاست یعنی نوع کارشان موجب می شود که جنس، شکل، سطح مقطع و تعداد هادی ها و عایق ها با یکدیگر تفاوت داشته باشند. معمولا هادی ها از نظر شکل سطح مقطع به دو شکل گرد و مثلثی وجود دارند که از حرف اختصاری r برای نشان دادن هادی با سطح مقطع گرد و از حرف s برای نشان دادن هادی با سطح مقطع مثلثی استفاده می شود. هادی مورد استفاده در سیم و کابل برق می تواند به صورت مفتولی ، رشته ای ، انعطاف پذیر و خیلی انعطاف پذیر باشد انتخاب مقدار انعطاف پذیری سیم و کابل برق به شرایط الکتریکی ، مقدار انعطاف پذیری مورد نیاز، نحوه اتصال سیستم و شرایط نصب بستگی دارد.

سیم و کابل همدان

شركت صنايع سيم و كابل همدان در سال ۱۳۶۱ با توجه به نیاز صنعتی کشور ، توسط بخش خصوصی تاسیس و با احداث سالني برابر با ۳۰۰۰ متر مربع در همدان برای تولید انواع سیم و کابل افشان فشار ضعیف تا یک کیلو ولت تاسیس و احداث گردید و در سال ۱۳۶۸ این مجموعه در اداره ثبت اسناد و املاک استان همدان به نام شرکت صنایع سیم و کابل همدان ثبت گردید .
اين شركت در سال ۱۳۷۲ با احداث ۳۸۰۰ متر مربع سالن و اضافه کردن ماشین آلات جهت تولید انواع مقاطع کابلهای فشار ضعیف تا یک کیلو ولت و در سال ۱۳۷۴ با احداث ۲۷۰۰ متر مربع سالن و اضافه کردن ماشین آلات تولید انواع آمیزه های پی وی سی و در سال ۱۳۸۳ با احداث ۱۰۰۰۰ متر مربع سالن جهت توسعه کمی تولید انواع کابلهای فشار ضعیف ، تولید کابلهای مخابراتی، تولید کابلهای با عایق XLPE و در سال ۱۳۸۴ با احداث ۱۴۰۰ متر مربع سالن جهت تولید مفتول مس ۸ میلیمتری توانسته برنامه هاي توسعه اي خود را به پيش ببرد .
ماشین آلات تولیدي اين شركت شامل انواع دستگاه های کشش ، بانچر، تاب، اکسترودر از معروفترین سازندگان جهانی از کشور های اتریش، آلمان، آمریکا، انگلیس، ایتالیا، چین و کانادا می باشد

فروش سیم و کابل

فروشگاه اینترنتی سیم و کابل ستایش عرضه کننده کلیه محصولات برقی ساختمان و صنعتی می‌باشد. شما دوستان گرامی میتوانید ا این پس سیم و کابل برند مورد نطر خود را در فروشگاه ستایش ببنید و در صورت نیاز آن ها را به صورت تلفنی خریداری نمایید. این شرکت کلیه خدمات و کارانتی محصولات را دارا میباشد و میتوانید در موقع مشگل از آن خدمات و گارانتی ها استفاده نمایید. فروش سیم و کابل های ایرانی در بسیاری از سایت ها و نیز مغازه ها انجام می‌شود ولی فرقی که این مجموعه با دیگر شرکت ها و سایت دارد این است که کلیه محصولات را با تضمین کیفیت و قیمت مناسب نصبت به همکاران خود به مشتریان عزیز ارائه ‌می‌نماید.

خرید و فروش محصولات سیم و کابل در ایران بیش از کشور های خاورمیانه اتفاق می‌افتد، که در این راستا شرکت ها و کارخانه های زیادی در این حوضه کار میکنند که در ادامه به این برند ها میپردازیم 

لیست کارخانه های سیم و کابل ایران

در ادامه شرکت ها و کارخانه های سیم و کابل ایران را معرفی خواهیم کرد. این لیست کارخانه های سیم و کابل ایران هست که جزو بهترین برند های صنعت سیم و کابل کشور به شمار میرون که توانسته اند با رعایت کردن استاندارد های کیفیتی روز دنیا در حوزه سیم کابل برق به بهترین کیفیت برسند. و نیز محصولات خود را به کشور های خاور میانه و اروپا صادر نمایند.

لیست شرکت های سیم و کابل 

 • شرگت سیم و کابل خراسان افشارنژاد
 • شرگت سیم و کابل البرز الکتریک نور
 • شرگت سیم و کابل ماهان
 • شرگت سیم و کابل پرتو
 • شرگت سیم و کابل مغان
 • شرگت سیم و کابل البرز پژواک

برای دریافت راهنمایی و مشاوره رایگان جهت سفارش هر یک از محصولات سیم و کابل با ما در تماس باشید  ۰۲۱۳۳۹۱۰۶۶۳۰۹۱۲۷۷۹۶۸۵۲

نیاز به کمک دارید؟ پیام دهید