سیم و کابل ستایش ( ستایش کابل )

سیم خشک

سیم خشک یا ، کلمه خشک در عبارت سیم برق خشک به ویژگی فیزیکی یا مکانیکی این نوع سیم اشاره می کند. در این نوع سیم برق ،بدلیل استفاده از هادی مسی مفتولی و کاهش انعطاف پذیری آن نسبت به سیم های افشان ، از واژه سیم خشک استفاده می شود . البته سیم خشک انعطاف پذیری بیشتری نسبت به دیگر انواع سیم دارد . سیم خشک معمولا در سیم کشی های داخلی بعضی از دستگاه ها و تابلو ای برق مورد استفاده قرار میگیرد . شما در هنگام خرید به نشانه های H05V-U  ، NYA و H07V-U توجه نمایید زیرا ، این نام ها مخصوص سیم های مفتولی هستند .  قالبا عایق سیم های خشک از جنی پی وی سی با رنگ بندی متفاوت است .

برای اطلاعات بیشتر و استعلام قیمت
محصولات سایت سیم و کابل ستایش با شمار های زیر در تماس باشید.

سیم و کابل ستایش، نمایندگی فروش محصولات سیم و کابل ماهان

ساعات کاری ما

شنبه تا پنجشنبه

از 9 تا 18

📌 سیم و کابل ستایش

عرضه کننده و نمایندگی برترین برندهای سیم و کابل ایرانی در بازار لاله زار تهران همراه با به روزترین لیست قیمت سیم و کابل

سیم مفتول خشک

سیم مفتول خشک در اصل سیمی تک ‌رشته ‌ای می باشد که فلز هادی آن معمولاً از جنس مس است که عایق به ‌کار رفته در آن نیز ترکیبی از پلیمر  پی وی سی  از نوع پلیمر سی است. از نظر خواص مکانیکی و فیزیکی ، سیم های مفتول بسیار نرم و منعطف هستند ، ولی در کنار آن مقاومت خیلی بالایی دارند ، که همین امر باعث می‌ شود انتخابی ویژه در صنعت باشند .

به صورت کلی کابل‌هایی که از فلز مس ساخته ‌است ، قیمت بالاتری نسبت کابل ‌های ساخته ‌شده از جنس آلومینیوم دارند .  زیرا مس فلز گران ‌تری نسبت به آلومینیموم به حساب می آید .

البته جنس سیم‌ های مفتول می‌تواند استیل هم باشد و به دلیل انعطاف بالای سیم در نوع استیل آن و عدم خاصیت آهنربایی، مفتول ماهیت شیمیایی خود را از دست نمی ‌دهد ، اما خواص فیزیکی و صنعتی  آن نسبت به مفتول‌های سخت تغییر چشم گیری می‌کند. اگر اولویت تولید مصرف کنندگان کیفیت محصولات باشد ، سیم های مفتولی با هادی مسی بهترین گزینه می باشد .

البته سیم مفتولی با هادی آلومینیومی نیز در بازار موجود هستند که می‌ تواند در مقاطع ده و ده به بالاتر نیز مورد استفاده قرار گیرند ، اما در این نوع محصولات بایستی به سطح مقطع و تفاوت انتقال جریان هادی مسی و هادی آلومینیومی توجه کاملی داشت باشید .

کاربرد این نوع محصول به طور کلی در سیم ‌کشی داخلی تابلوها و توزیع ‌کننده‌ های برق ، در لوله‌ها و زیر گچ‌ ها و نیز در صنایع مختلف از جمله نجاری ، صنایع ‌دستی ، امور فنی می باشد .

قیمت سیم خشک

افزایش قیمت داخلی و بین المللی فلزها نقش مستقیمی ، در افزایش نرخ این محصول دارد . علاوه بر این ، افزایش نرخ پلیمر نیز بدلیل جنس عایقی پلیمر پی وی سی این محصول بسیار موثر می باشد . در کل هر گونه تغییز قیمت ارز تاثیر مستقیمی ، بر روی قیمت این محصول می گذارد .

سیم خشک البرز الکتریک

لیست قیمت سیم البرز الکتریک نور

نوع محصولقیمت واحد (ریال)نوع محصولقیمت واحد (ریال)
سیم افشان البرز 1x0.5تماس بگیریدسیم افشان البرز 1x0.75تماس بگیرید
سیم افشان البرز 1x1تماس بگیریدسیم افشان البرز 1x1.5تماس بگیرید
سیم افشان البرز 1x2.5تماس بگیریدسیم افشان البرز 1x4تماس بگیرید
سیم افشان البرز 1x6تماس بگیریدسیم افشان البرز 1x10تماس بگیرید
سیم افشان البرز 1x16تماس بگیریدسیم افشان البرز 1x25تماس بگیرید
سیم افشان البرز 1x35تماس بگیریدسیم افشان البرز 1x50تماس بگیرید
سیم افشان البرز 1x70تماس بگیریدسیم افشان البرز 1x95تماس بگیرید
سیم افشان البرز 1x120تماس بگیرید
سیم افشان ارت البرز 1x1.5تماس بگیریدسیم افشان ارت البرز 1x2.5تماس بگیرید
سیم افشان ارت البرز 1x4تماس بگیریدسیم افشان ارت البرز 1x6تماس بگیرید
سیم افشان ارت البرز 1x10تماس بگیریدسیم افشان ارت البرز 1x16تماس بگیرید
سیم افشان ارت البرز 1x25تماس بگیریدسیم افشان ارت البرز 1x35تماس بگیرید
سیم افشان ارت البرز 1x50تماس بگیریدسیم افشان ارت البرز 1x70تماس بگیرید
سیم افشان ارت البرز 1x95تماس بگیریدسیم افشان ارت البرز 1x120تماس بگیرید
سیم مفتول البرز 1x0.5تماس بگیریدسیم مفتول البرز 1x0.75تماس بگیرید
سیم مفتول البرز 1x1تماس بگیریدسیم مفتول البرز 1x1.5تماس بگیرید
سیم مفتول البرز 1x2.5تماس بگیریدسیم مفتول البرز 1x4تماس بگیرید
سیم مفتول البرز 1x6تماس بگیریدسیم مفتول البرز 1x10تماس بگیرید
سیم مفتول البرز 1x16تماس بگیرید
سیم نایلونی البرز 2x0.5تماس بگیریدسیم نایلونی البرز 2x0.75تماس بگیرید
سیم نایلونی البرز 2x1تماس بگیریدسیم نایلونی البرز 2x1.5تماس بگیرید
سیم نایلونی البرز 2x2.5تماس بگیرید
سیم مفتول ارت 10*1تماس بگیریدسیم مفتول ارت 16*1تماس بگیرید
سیم مفتول ارت 25*1تماس بگیریدسیم مفتول ارت 35*1تماس بگیرید

برای دریافت راهنمایی و مشاوره رایگان جهت سفارش هر یک از محصولات با ما در تماس باشید.

دریافت مشاوره رایگان

سیم خشک 1.5

سیم خشک 1.5 دارای هادی مس 2 و عایق پی وی سی است ، که دارای اندازه 1.5 می باشد . تحمل دما در این نو سیم 70 درجه می باشد . همچنین این نوع سیم دارای کییت بالا و انعطاف پذیری کم می باشد .

سیم خشک 16*1

سیم خشک یک در شانزده معمولا با هادی ، نیمه افشان یا همان استرند شده تولید می شوند ، این نوع کابل تک رشته و یا تک سیمه بوده که سطح مقطع هادی آن شانزده میلیمتر است .

سیم خشک10*1

سیم افشان یک در ده ، در سیم کشی های داخلی تابلو ها و توزیع کننده های برق ، بسیار کاربرد دارد . البته این نوع سیم را در لوله های خرطومی و زیر گچ نیز باید بکار برد . این نوع سیم خشک بر اساس استاندار ISIRI 3084 و IEC 60228 تولید می شوند .

سیم 16 ارت خشک

سیم مسی از نوع 16 ارت ، هفت رشته ایی مناسب برای چاه ارت است ، که وزن یک متر آن تقریبا 144 گرم است .

سیم 25 ارت خشک

سیم مسی با نمره 25 ارت ، متشکل از 7 رشته سیم مسی که هر یک متر آن دارای وزن 225 گرم است ، به عنوان سیم ارت در چاه ارت مود استفاده قرار میگیرد.

سیم 35 ارت خشک

سیم ارت از نوع 35 ، دارای خلوص مس 99/9 درصد است ، که دارای 7 رشته می باشد . از این نوع سیم برای صفحه ارت مسی 50*50 در چاه ارث استفاده می شود .

سیم 50 ارت خشک

این نوع سیم دارای انعطاف پذیری بالایی می باشد ، که به صورت سبز و یا زرد در بازار موجود می باشند . البته خلوص مس آنها 99/9 درصد می باشد . روکششان از جنس پی وی سی است .

برای دریافت راهنمایی و مشاوره رایگان جهت سفارش هر یک از محصولات سیم و کابل با ما در تماس باشید  09127796852 – 02136614636

سیم 70 ارت خشک

سیم های مسی شماره 70 متشکل از 19 رشته سیم مسی هستند ، و وزن یک متر آن حدودا 630 گرم می شود .

سیم 95 ارت خشک

این نوع سیم دارای وزن تقریبی 855 گرم و 19 رشته سیمی است ، که از آن در چاه ها و چاله های ارث به عنوان سیم ارث استفاده می شود.

سیم 120 ارت خشک

این نوع سیم به عنوان سیم ارث در چاه ارث مورد استفاده قرار می گیرد ، وزن تقریبی آن 1.08 کیلوگرم و دارای 19 رشته مسی می باشد .

سیم 185 ارت خشک

این نوع سیم از بهم تابیده شدن ، تعدادی سیم مسی به وجود می آیند ، که در مواردی چون تابلو برق بسیار کاربرد دارد .

کاربرد سیم مفتولی

سیم های مفتولی در دو نوع سیاه و سفید تولید می شوند . که هر کدامشان به منظور خاصی کاربرد دارند . سیم های سفید معمولا در توری‌ های حصاری، توری مرغی ، سیم‌ خاردار، توری مش ، توری پرسی ، توری جوشی ، توری گابیون و نیز در تولیدات دیگری نظیر قفس حیوانات ، خطوط انتقال قدرت ، غربالگری ، گل‌ فروشی ، سیم‌ های آویز ، کشاورزی و موارد حفاظتی کاربرد دارند.

تفاوت سیم مفتولی و افشان

کابل افشان یا کابل انعطاف پذیر ، کابلی است که بیش از یک سیم تک رشته افشان نیز در آن بکار رفته است . رسانای به کار رفته در کابل افشان از جنس فلز مس است . عایق بکار رفته در سیم افشانها ، از نوع پی وی سی دی می باشد . ولی در صنعت سیم و کابل واژه مفتولی به آن دسته از سیم ها اطلاق می شود . که هادی آنها بر اساس استاندارد ملی ایران با شماره ISIRI 3084  و یا استاندارد بین المللی با شماره IEC   ۶۰۲۲۸ از نوع گروه ۱ سیم های تک مفتولی باشند . به همین دلیل این نوع سیم تک مفتولی می باشد .

برند های فروشنده سیم خشک

setayesh cable

برندهای مختلفی کابل های خشک (مفتول) را با کیفیت و تنوع متفاوت تولید می کنند. لیست برخی از برندهای فروشنده کابل های مفتول ( خشک )عبارتند از:

فروشگاه اینترنتی سیم و کابل ستایش به عنوان یکی از نمایندگی های برند های معتبر ایرانی در زمینه فروش انواع کابل‎ خشک در خدمت شماست تا انواع کابل‌ مفتول را در سایز بندی های مختلف در خدمت شما قرار دهد.

برند هایی که عرضه کننده انواع کابل‌ مفتول می باشد شامل برند های زیر می باشد:

  • سیم و کابل البرز الکتریک نور
  • سیم و کابل خراسان افشار نژاد
  • سیم و کابل پرتو الکتریک
  • سیم و کابل مغان
  • سیم و کابل البرز پژواک
  • سیم و کابل البرز اعتماد
  • سیم و کابل زرتافته کرمان
  • سیم و کابل کسری

برای دریافت راهنمایی و مشاوره رایگان جهت سفارش هر یک از محصولات سیم و کابل با ما در تماس باشید  09127796852 – 02136614636

سیم مفتول روکش دار

کابل افشان یا کابل انعطاف پذیر ، کابلی است که بیش از یک سیم تک رشته افشان نیز در آن بکار رفته است. سیم مفتول روکش دار در اصل روکش مفتولی پی وی سی است ؛ که مشتریان عمده آن کارخانه های تولید توری حصاری روکشدار پی وی سی , صحافی ها , شرکت های مخابراتی و هنرستان های آموزشی است. این مفتول جدا از کاربرد های گوناگون مانند مخابراتی، کشاورزی و آموزشی برای تزئیین نیز استفاده می شوند .

ه در کابل افشان از جنس فلز مس است . عایق بکار رفته در سیم افشانها ، از نوع پی وی سی دی می باشد . ولی در صنعت سیم و کابل واژه مفتولی به آن دسته از سیم ها اطلاق می شود . که هادی آنها بر اساس استاندارد ملی ایران با شماره ISIRI 3084  و یا استاندارد بین المللی با شماره IEC   ۶۰۲۲۸ از نوع گروه ۱ سیم های تک مفتولی باشند . به همین دلیل این نوع سیم تک مفتولی می باشد .

سیم مفتولی نازک

سیم های مفتولی نازک از جنس فولاد می باشند ، که دارای رشته سیم های نازک و فولادی هستند . این نوع سیم با انعطاف پذیری بالا به صورت کلاف و شاخه ای برای استفاده در قالب بندی و آرماتوربندی بسیار استفاده می شود .این نوع سیم را بر اساس ضخامت به سه دسته تقسیم می کنند ، که هر کدام دارای کاربرد خاصی هستند . برای مثال ، از مفتول های با ضخامت تا 1.7 میل که در کلاف های 22 کیلوگرمی در آرماتور بندی استفاده می شود . از سیم مفتولی با ضخامت  2 تا 2.5 برای قالب بندی و از ضخامتهای بین 3 تا 5 میلیمتر ، برای بسته بندی ، ساخت توری و مش استفاده می شود.

سیم مفتولی گالوانیزه

این نوع سیم مفتولی ، گالوانیزه از خوردگی فلز به دو شیوه محافظت می کند و در مقابل هوا و عوامل محیطی بدلیل الکترو نگاتیو بودن فلز با آهن و فولاد است. سیم های مفتول گالوانیزه به دو دسته سرد و گرم تقسیم می شوند . در گالوانیزه سرد فلز با روش برق ، الکترولیز، روی سیم می نشیند. به همین دلیل ضخامت روی کم می شود و مقاومتش در مقابل رطوبت پایین می آید . اما در مدل گرم ضخامت روی بیشتر می باشد ، و دیرتر زنگ میزند . 

سیم مفتول ضخیم

سیم مفتول سایز 4 یکی از ضخیم ترین و کلفت ترین ، نوع از سیم های مفتولی گالوانیزه است ، که برای بافت توری ای حصار معمولا مورد استفاده قرار میگیرند.

سیم مفتول استیل

این نوع سیم مفتول ، دارای عنصرهای Ni  و Cr  می باشند . که امروزه نقش بسزایی در پیشرفت صنایع ایفا می کند.