">مشخصات کابل افشان | کابل خوب چه ویژگی هایی دارد؟ | فروشگاه سیم و کابل ستایش

فهرست مطالب

همه چیز درباره کابل افشان

کابل افشان یکی از انواع کابل ها می باشد که انعطاف پذیر است و از چند سیم تک رشته ی افشان به وجود آمده است. جنس  هادی این کابل ها معمولا از مس می باشد. همچنین عایق کابل افشان ها می تواند از جنس آمیزه پلیمر باشد. مشخصات کابل افشان ها منحصر به فرد می باشند که در ادامه شما را با آن ها آشنا می کنیم.

با توجه به مشخصات کابل افشان ، این کابل ها کاربرد های زیادی دارند. زیرا این کابل ها بسیار نرم می باشند و بیشتر در فاصله های کوتاه کاربرد دارند. به طور مثال برای پمپ های شناور چاه عمیق باید حتما از کابل های افشان استفاده کرد. مقاومت های کابل افشان ها و سیم افشان ها، نسبت به مقاومت سیم های یک پارچه و یا سیم های استخوانی بیشتر می باشد. به همین سبب است که میدان های مغناطیسی که به وسیله ی کابل های افشان تولید می شوند، نسبت به کابل های استخوانی کمتر می باشند. قیمت کابل های افشان نسبت به کابل های دیگر مثلا کابل های مفتولی کمی بیشتر می باشد. این تفاوت قیمت  در کابل ها به دلیل  مشخصات کابل افشان ها می باشد. یکی از مشخصه های خاص کابل های افشان انعطاف پذیری بالای آن ها می باشد که باعث می شود این کابل ها نشکنند و خاصیت شکل پذیری داشته باشند

مشخصات کابل افشان

آشنایی با مشخصات کابل افشان

مشخصات کابل افشان ها شامل موارد خاصی می باشند که در این قسمت آن ها را برای شما معرفی می کنیم. هادی های کابل افشان ها، باید حتما طبق استاندارد های ملی تعبیه شوند. هادی های این کابل ها باید مشخصات خاصی را داشته باشند. این مشخصات کابل افشان برای هادی ها الزامی می باشد که شامل موارد زیر است.

با وجود مشخصات کابل افشان ها، این نوع کابل ها با با کابل های مفتولی تفاوت هایی دارند.  یکی از مهم ترین تفاوت های کابل های افشان با کابل های مفتولی تفاوت در میزان انعطاف پذیری آن ها می باشد. مقاومت در برابر ساییدگی و خوردگی نیز از دیگر موارد تفاوت این دو نوع کابل با یک دیگر می باشد. در واقع کابل های مفتولی مقاومت بیشتر در برابر خوردگی و ساییدگی در مقابل کابل های افشان دارند.

حتما ببینید

برای مشاهده لیست قیمت کابل شبکه نگزنس کلیک کنید

کاربرد کابل افشان

از نظر کاربردی نیز این کابل ها با یک دیگر متفاوت هستند. در واقع کابل های افشان برای مکان های متحرک استفاده می شوند و کابل های مفتولی برای مکان هایی که نصب ثابت و زمینی دارند، بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند.

مشخصات کابل افشان : مقاومت الکتریکی

مقاومت الکتریکی کابل های افشان با کابل های مفتولی نیز با یک دیگر متفاوت می باشند. مقاومت هادی در کابل های مفتولی نسبت به کابل های افشان کمتر می باشد. این مقاومت ممکن است زیاد نباشد اما در هر صورت در متراژ های زیاد می تواند تاثیر خود را نشان دهد. این تفاوت ها به دلیل مشخصات کابل افشان به وجود می آید.

انواع کابل افشان

کابل افشان ها انواع گوناگونی دارند که برای موارد خاص استفاده می شود. انواع کابل افشان ها را به راحتی می توان در بازار پیدا کرد. مشخصات کابل افشان ها می تواند یکی از عوامل تقسیم بندی انواع آن ها شود.

مشخصات کابل افشان

مشخصات کابل افشان قدرت

هادی به کار رفته در کابل افشان قدرت، از جنس مس آنیل شده می باشد. رشته های موجود در این کابل افشان به هم پیچیده است. همچنین عایق به کار رفته در این کابل ها از مدل PVC/A می باشد. از این کابل های افشان می توان برای تامین انرژی استفاده کرد. این کابل ها برای مکان هایی که خطر آسیب به آن ها وجود ندارد، مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین کانال های نیروگاه ها، مصارف صنعتی، مصارف خانگی و … می توانند برای رفع نیاز های خود از این نوع کابل های افشان استفاده کنند.

مشخصات کابل افشان انغطاف پذیر و سبک

کابل های انعطاف پذیر سبک، کابل هایی هستند که از مدل گروه ۵ هستند. هادی این کابل های سبک  از جنس مس آنیل شده می باشند. این کابل ها بر اساس استاندارد های ملی ساخته و عرضه می شوند. کابل هایی که به نام انعطاف پذیر شناخته می شوند دارای هادی از جنس مس آنیل شده کمی باشند. کابل های انعطاف پذیر سبک را می توان در لوازم برقی منزل و یا برخی از ماشین آلات مورد استفاده قرار داد. رنگ روکش های این کابل های سبک سفید و یا مشکی می باشند.

سیم افشان چیست

کابل افشان آلومینیومی

بیشتر انواع کابل افشان از مس ساخته و تولید می شوند. به دلیل اینکه مس روز به روز دچار افزایش قیمت می شود، سازندگان انواع کابل ها در صدد این هستند که آلومینیوم را جایگزین مس کنند. به طور مثال برای توزیع و انتقال برق می توان از کابل افشان آلومینیوم استفاده کرد. باید این نکته مهم را در نظر بگیرید که این نوع کابل افشان را نمی توان برای سیم کشی ها داخلی استفاده کرد. در غیر این صورت با مشکلات فنی مواجه خواهید شد.

 

برای خرید انواع سیم و کابل با ما تماس بگیرید.

 

 

با فروشگاه سیم و کابل ستایش، لذت خرید اینترنی مطمئن را تجربه کنید.

 

 

 

تلفن تماس : ۳۳۹۲۳۱۶۷۰۲۱

تلفن همراه : ۰۹۱۲۷۷۹۶۸۵۲ – ۰۹۳۵۱۰۶۰۱۳۲

خرید سیم و کابل

مقاله مشخصات کابل افاشن را به اشتراک بزارید
همچنین در صورت داشتن هرگونه سوال، پرسش خود را کامنت کنید.
کارشناسان سیم و کابل ستایش در اسرع وقت پاسخگو شما خواهند بود.

Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
نیاز به کمک دارید؟ پیام دهید