">قیمت کابل خشک | انواع کابل | کابل خشک NYY | کابل خشک NYRY سیم و کابل ستایش

فهرست مطالب

در یک کابل خشک منظور از کلمه کابل چیست؟

به دسته سیم های مورد استفاده برای انتقال و توزیع جریان، کابل گفته می شود. این دسته سیم ها برای انتقال ولتاژهای بالا در مکان هایی که خطوط سربار برای استفاده غیرعملی هستند به کار گرفته می شوند.

 کابل از سه مؤلفه اصلی یعنی رسانا، دی الکتریک و روکش ساخته شده است. مسیر هدایت جریان در آن توسط رسانا تأمین می شود.

عایق یا دی الکتریک ولتاژ را تحمل و رسانا را از اشیاء دیگر جدا می کند.

روکش اجازه ورود رطوبت را نمی دهد و از کابل ها در برابر همه تأثیرات خارجی مانند عوامل شیمیایی یا الکتروشیمیایی و آتش سوزی محافظت می کند.

 کابل خشک نیز از این دسته از کابل ها می باشد که دارای انعطاف پذیری پایین ولی قدرت رسانایی بالایی است و در ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرد.

سیم و کابل

تفاوت سیم و کابل

سیم یک رسانای واحد است در حالی که کابل یک دسته از رساناها است. معمولاً سیم ها لخت و پیچ خورده هستند. اما برخی از آن ها با لایه نازک PVC پوشیده شده اند. یک سیم با توجه به قطر آن و با معیاری خاص سنجیده می شود. هرچه عدد معیار کم تر باشد، سیم ضخیم تر است.

انواع کابل و تشریح کابل خشک

انواع مختلف کابل در همه جا برای کاربردهای مختلفی استفاده می شود. همه کابل ها یک کارکرد مشخص را اجرا نمی کنند. عملکرد کابل بستگی به نوع آن دارد. کابل های برقی از سیم های آلومینیومی یا مسی ساخته شده اند که توسط یک پوشش عایق محافظت می شوند و می توانند از پلیمرهای مصنوعی نیز ایجاد شوند.

کابل ها بسته به هدف آن ها به چند نوع طبقه بندی می شوند:

کابل نازک

این کابل شامل چندین نوع از سیم های عایق است که به موازات یکدیگر قرار گرفته، در کنار هم کارایی لازم را ایجاد کرده و برای انتقال همزمان چندین داده به کار می روند.

به عنوان مثال، این مورد برای اتصال CPU با مادربرد و به طور کلی برای اتصال دستگاه های شبکه نیز استفاده می شود.

کابل نازک

کابل های جفت پیچ خورده

کابل های جفت پیچ خورده

این کابل دارای دو یا چند سیم عایق مسی است که با یکدیگر پیچ خورده و دارای کدهای رنگی هستند.

این نوع کابل ها معمولاً در شبکه های تلفنی مختلفی استفاده می شوند و در آن ها می توان مقاومت در برابر تداخل های خارجی را با توجه به تعداد سیم ها اندازه گیری کرد، که این خود یک مزیت محسوب می شود.

برای مشاهده لیست قیمت کابل خشک سیم و کابل کسری کلیک کنید

کابل فیبر نوری

این نوع کابل ها سیگنال های داده نوری را از یک منبع نور متصل به دستگاه گیرنده انتقال می دهند.

عناصر فیبر نوری به طور معمول با لایه های پلاستیکی پوشانده شده و در یک لوله محافظ مناسب برای محیطی که کابل مستقر شود، قرار می گیرند.

این کابل نوع مختلفی از کاربردهای متفاوت را به عنوان مثال برای ارتباط از راه دور و یا یک اتصال داده با سرعت بالا بین قسمت های مختلف یک ساختمان ارائه می دهد.

کابل های جفت پیچ خورده

آشنایی با کابل خشک

کابل خشک به کابلی اطلاق می شود که معمولا دارای یک یا چند رشته مفتول مسی است که به طور منظم و یک دست در هم تنیده شده اند.

کابل مفتولی نام دیگر کابل خشک است. این کابل به دلیل استفاده از یک سیم یا چند سیمی که به طور منظم به شکل یک رشته در آمده اند دارای رسانایی بسیار بالایی است. کابل خشک همان طور که از نامش نیز پیداست کابلی با انعطاف پذیری پایین است. از این رو بیشتر در ساختمان ها و زمین مورد استفاده قرار می گیرد.

طی فرآیند ساختمان سازی از کابل خشک در مواردی مثل تابلوهای برق که نیازی به انعطاف پذیری بالا نیست، استفاده می شود اما چون رسانایی کابل خشک بسیار زیاد می باشد، در این قسمت کارایی بالایی دارد.

به طور معمول عایق کابل های خشک ساختمانی از ماده ای همچون پی وی سی ساخته می شود که موردی غیر قابل اشتعال می باشد.

دسته بندی کابل خشک:

 NYY

NYRY

کابل خشک NYY

کابل خشک NYY

به عنوان کابل برقی برای تأمین انرژی در تاسیسات استاتیک، داخل خانه ، خارج از منزل ، زیر زمین ، بتن و آب مورد استفاده قرار می گیرد. کابل خشک NYY یک راه حل اقتصادی برای سیم کشی برق و کنترل است که در آن نیازی به حفاظت مکانیکی نیست.

این کابل ها هم در داخل و هم در فضای باز استفاده می شوند و برای دفن مستقیم در زمین یا سیم کشی از طریق مجاری ساختمان ها، مناسب هستند.

کابل خشک در بسیاری از نقاط جهان به صرفه جویی در هزینه ، وزن و اندازه مشهور است که می تواند مزایای بسیاری را ارائه دهد.

کابل خشک NYRY

کابل خشکNYRY  شامل سیم های تک هسته ای و پوششی آلومینیومی و سیم های چند هسته ای پوششی فولادی است. در این نوع از کابل خشک علاوه بر آرماتور سیم آلومینیومی و آرماتور سیم فولادی گالوانیزه، پوشش نواری فولادی گالوانیزه نیز وجود دارد.

در این کابل ها مدل های مرتبط NYBY و NAYBY هم موجود هستند. برای مقاومت بیشتر در برابر سایش و ورود آب ، پوشش خارجی به جای PVC با MDPE طراحی شده است. کابل های  NYRYبرای استفاده در برنامه هایی طراحی شده اند که خطرات فیزیکی وجود دارد و محافظت در برابر این نوع آسیب لازم است.

آن ها معمولاً برای تأمین برق و در محیط های متنوعی از جمله شبکه های هوایی ، فضای بیرون، داخل خانه ، سیستم های زیرزمینی و مجاری کابلی مورد استفاده قرار می گیرند.

کابل خشک NYRY

 

برای خرید انواع سیم و کابل با ما تماس بگیرید.

 

 

با فروشگاه سیم و کابل ستایش، لذت خرید اینترنی مطمئن را تجربه کنید.

 

 

 

تلفن تماس : ۳۳۹۲۳۱۶۷۰۲۱

تلفن همراه : ۰۹۱۲۷۷۹۶۸۵۲ – ۰۹۳۵۱۰۶۰۱۳۲

خرید سیم و کابل

مطلب مشخصات کابل خشک را مطالعه کنید و به اشتراک بگذارید.
همچنین در صورت داشتن هرگونه سوال، پرسش خود را کامنت کنید.
کارشناسان سیم و کابل ستایش در اسرع وقت پاسخگو شما خواهند بود.

Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
نیاز به کمک دارید؟ پیام دهید