سیم و کابل ستایش ( ستایش کابل )

در ساختمان‌های مدرن و امروزی یکی از تجهیزات مورد استفاده کابلknx  است که به وسیله کابل و تجهیزات بی سیم و کابل‌های برق در ساختمان‌ها اطلاعات انتقال می‌یابند. کابل هوشمند سازی یک استاندارد بین المللی است که برای اتوماسیون ساختمان‌ها با امکان هماهنگی و یکپارچه سازی استفاده می‌شود. 

به طور کلی  کابلknx یک سیستم استاندارد ارتباطی در جهت کنترل ساختمان‌ها تعریف می‌شود. در این سیستم تجهیزاتی مانند سنسورها، رله موتور، ترموستات و نمایشگر‌های متفاوت نیز پیاده سازی شده است و هر کدام میکروکنترلر‌های داخلی دارند. از ویژگی‌های منحصر به فرد کابل knx  و دیگر تجهیزات آن می‌توان به این اشاره کرد که ۳۰ درصد از هزینه‌های اضافی ساختمان‌ها را کاهش می‌دهند. همچنین این کابل‌ها امنیت را در ساختمان‌ها بالا می‌برند. در سال ۱۹۹۹ انجمن knx در بروکسل که پایتخت بلژیک می‌باشد، تاسیس شد.  اکنون مدیریت آن  توسط انجمن Konnex است. استانداردهایی که این کابل دارد، مورد تایید تولید کنندگان بین المللی است. از برندهای ایرانی با کیفیت عرضه کننده در صنعت کابل knx می‌توان به برند یزد اشاره کرد. نوع استاندارد جهانی تایید شده که مورد استفاده قرار می‌گیرد شامل :

_ استاندارد اروپایی ( CENELEC EN 50090، CEN EN 13321-1)

_ استاندارد بین المللی ( iSO / IEC 14543-3 )

_ استاندارد چینی ( GB / Z 20965 )

_ استاندارد ایالات متحده ( ANSI / ASHRAE 135 )

کابل  هوشمند سازی به سه حالت پیکربندی می‌شود.

1️⃣ در حالت اول که حالت A mode ( Autimatic)  نامیده می‌شود، قطعات کابل تنظیم خودکار دارند و به راحتی راه اندازی می‌شوند.

2️⃣ در حالت دوم که  E-mode ( Easy mode ) نام دارد برای راه اندازی نیازمند کمی آموزش هستند و بایستی توسط کاربر تنظیمات اولیه تعیین شود.

3️⃣ در حالت سوم که S-mode (  System mode ) نامیده می‌شود به صورت تخصصی و سفارشی تنظیم می‌شود.

فروش کابل آلومینیوم به قیمت روز بازار در فروشگاه سیم و کابل ستایش

کابل knx

کاربرد کابلknx   

در دنیای امروز که شاهد پیشرفت تکنولوژی و رشد در تمام جهت‌ها هستیم، یکی از عوامل مهم مورد توجه در رابطه با موضوع زیست محیطی و اقتصادی کاهش مصرف انرژی است. کابل knx یا همان کابل هوشمند سازی در خانه، کارخانه و شرکت‌ها دراین جهت کاربرد دارد و با کاهش و کنترل  مصرف لوازم الکترونیکی و گرمایشی انقلاب بزرگی را در دنیا وجود آورده است.

از دیگر کاربردهای آن می‌توان به کنترل روشنایی، پرده‌های برقی، سیستم امنیتی، سیستم صوتی، سیستم تصویری، سیستم تهویه و تجهیزات برقی در ساختمان‌های اداری، تجاری و مسکونی اشاره کرد.

در پروسه عملکرد پروتکل KNX  که در ساخت و ساز ساختمان هوشمند نصب می‌شود،  از طریق لپ تاپ، تلفن هوشمند یا رایانه اطلاعات از کابل به مرکز کنترل انتقال داده می‌شود.

آمار موفقیت‌آمیز کابل هوشمند سازی شامل ۱۵۰ شرکت عضو ، حضور در بیش از ۷۰ کشور دنیا، ۴۰ شریک و همکار علمی آموزشی و پشتیبانی از چندین رسانه انتقال است.

ساختار کابل knx

مزایای استفاده از کابلknx    

✅ قابلیت استفاده و پیاده سازی این صنعت در هر ساختمانی

✅ امنیت بالا

✅ کمک شایانی به بهینه سازی مصرف انرژی

✅ امکان کنترل ساختمان

✅ قابلیت سازگاری و انطباق با سایر سیستم‌ها

✅سرعت بالا در انتقال داده‌ها

✅ قابل استفاده بودن در تغییرات جوی

✅ روش نصب اسان

✅ استاندارد است

✅ فناوری پایدار

✅ تکنولوژی‌های متفاوتی شامل X10، EIB، Z-Wave،  C-Bus  در سیستم‌های خانه‌ها قابل اجرا و بهره‌برداری است.

✅ جدا بودن مدار قدرت و فرمان

✅استانداردی با ۲۰ سال سابقه

✅ کنترل از راه دور

✅ تنوع بالای محصول

✅ بالا بردن عمر تجهیزات


🔸 سیم و کابل ستایش عرضه کننده انواع سیم و کابل و لیست قیمت سیم و کابل برندهای معتبر ایرانی 🔸


📌 جمع بندی

در ساختمان‌های مدرن و امروزی یکی از تجهیزات مورد استفاده کابلknx است به وسیله کابل و تجهیزات بی سیم و کابل‌های برق در ساختمان‌ها اطلاعات انتقال می‌یابند.در کشورهای اروپایی بیشتر ساختمان‌ها دارای این کابل می‌باشند . در این سیستم تجهیزاتی مانند سنسورها، رله موتور ترموستات و نمایشگر‌های متفاوت نیز پیاده سازی شده است و هر کدام میکروکنترل‌های داخلی دارند از ویژگی‌های منحصر به فرد کابل دیگر تجهیزات آن می‌توان به این اشاره کرد که می‌توانند ۳۰ درصد از هزینه‌های اضافی ساختمان‌ها را کاهش دهند.

بروزرسانی 1402/07/09

دیدگاهتان را بنویسید